FOTOT: “Grup i drejtuar nga Sali Berisha përdori shufra hekuri dhe çekiç”, protesta e dhunshme në PD tërheq vëmendjen e mediave ndërkombëtare

pd5-300x225.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Protesta e dhunshme e organizuar nga ish-kryeministri Sali Berisha ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare.

Media të njohura si “Dailymail”, “Reuters”, “The Guarduan”, “Protothema”, i kanë dedikuar një shkrim protestës së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha ditën e djeshme, ku nuk mungoi përplasja dhe dhuna.

“Një grup i drejtuar nga ish-lideri i partisë Sali Berisha përdori shufra hekuri dhe çekiç për të thyer dyert kryesore të godinës. Punonjësit hodhën gaz lotsjellës në përpjekje për t’i parandaluar ata të depërtojnë përpara se policia të ndërhynte me kërkesë të partisë”, shkruan Dailymail.

“Lufta brenda-partiake  përshkallëzohet në dhunë, Sali Berisha  nis fushatën për të rrëzuar pasardhësin e Lulzim Bashës”, shkruan “Protothema”.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë