Sali Berisha është në ditët e tij më të vështira.

Ai po e mbyll jetën si i damkosur ndërkombëtarisht, si një njeri i korruptuar dhe që ka minuar demokracinë në Shqipëri gjatë këtyre 30 viteve.

Me shpalljen non grata nga SHBA, ra njëkohësisht edhe miti i tij.

Ndaj, kur doli dje në konferencë për shtyp, më shumë se sa fjalët, fliste vetë shprehja dhe pamja e tij e fytyrës.

Mjafton të shihni fotot e mëposhtme, kur i vetmi moment që u përpoq të buzëqeshte, ishte kur mbaroi konferencën për shtyp, e cila ishte një torturë e vërtetë për të, pasi po përgjigjej si një i pandehur para gjyqit.

(TemA)

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re