TIRANË– Edhe këtë të enjte, Kuvendi vijoi si zakonisht punimet me përfaqësuesit e zgjedhur të popullit. 

Disa foto të shkrepura nga fotografët e pranishëm kanë treguar disa detaje që nuk u panë gjatë fjalimeve të gjata në foltore. 

Deputeti socialist Spartak Braho ka shkuar i lagur në Kuvend, pasi mesa duket nuk e ka pikasur shenjën e ujit që kishte në pantallona. Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka diskutuar diçka me koleget e tij socialiste. 

Ndërsa kreu i grupit parlamentar, Taulant Balla ka qënë nervoz pasi është duke ngrënë thonjtë. Ta ketë vallë nga stresi i vendimit për negociatat?

Kuvendi ka miratua buxhetin faktik për 2018-ë dhe Koorporatën e Investimeve. Deputeti Gjuzi përplaset me Ruçin për veshjen. Balla nuk i ndal akuzat ndaj PD-së për negociatat: Mbush me thashetheme deputetët gjermanë. Shalsi përplaset me Ralf Gjonin, ky i fundit i her mikrofonin.

(k.m/dosja.al)