Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin po i nënshtrohen sot provimit të parë të Maturës Shtetërore, për gjuhën e huaj.

Burime për Panorama TV, bëjnë me dije se teza e provimit të anglishtes ka dalë vetëm 30 minuta pas nisjes së provimit.

tezatezatezateza

Kujtojmë se provimi i dytë për maturantët do të jetë ai i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë më 7 qershor dhe provimi i Matematikës më 13 qershor.

Lënda me zgjedhje është dhe provimi i fundit, i cili do zhvillohet më datë 19 qershor.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re