Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Pas takimit me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, Presidenti italian, Sergio Mattarella zhvilloi sot homazhe edhe te Varrezat e Dëshmorëve, i shoqëruar nga kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

 

“Shumë i lumtur që nderuam dhe mbajtëm homazhe sot, së bashku me Presidentin e Republikës së Italisë, Sergio Mattarella, në Varrezat e Dëshmorëve!”, shkruan kryebashkiaku Veliaj në Twitter.

 

Kjo është vizita e parë e Presidentit italian Sergio Mattarella në Shqipëri.

 

Shumë i privilegjuar që nderuam dhe mbajtëm homazhe sot, së bashku me Presidentin e Republikës së Italisë, Sergio Mattarella, 🇦🇱🇮🇹 në Varrezat e Dëshmorëve! 🙏 pic.twitter.com/0ehwmBhNy6

— Erion Veliaj #EYC2022 🇪🇺🇦🇱 (@erionveliaj) September 8, 2022

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re