Partia Demokratike në Dibër vijon takimet duke thyer protokollin e sigurisë së vendosur nga komiteti Teknik i Ekspertëve.

Drejtuesi politik i Lulzim Bashës në Dibër, Xhelal Mziu, ka organizuar një takim duke thyer të gjitha rregullat anti-Covid.

Në fotot e publikuara nga vetë Mziu shihet se si militantët e PD qëndrojnë pa maska dhe ulur shumë pranë njëri-tjetrit. ()