Një fasoneri në qytetin e Skraparit është përfshirë nga flakët.

Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e zjarrit, por burime për “ABC News” bëjnë me dije se në momentin e shpërthimit ka pasur punonjës në fasoneri.

Po ashtu sipas informacioneve mësohet se punonjësit të alarmuar janë larguar nga ambientet e fasonerisë dhe aktualisht nuk raportohet për të lënduar.

 

Zjarr në një magazinë në Çorovodë, mbeten pa energji disa zona për arsye sigurie

Zjarr në një magazinë në Çorovodë, mbeten pa energji disa zona për arsye siguriehttps://ata.gov.al/2020/08/06/zjarr-ne-nje-magazine-ne-corovode-mbeten-pa-energji-disa-zona-per-arsye-sigurie/Sipas njoftimit të OSSHE-së, linja e stakuar është ajo e 35 kV Bogovë- Çorovoda 1, duke lënë pa energji elektrike 10 zona.

Gepostet von Agjencia Telegrafike Shqiptare am Donnerstag, 6. August 2020