Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

KQZ i ka dhënë Fredi Belerit mandatin e kryebashkiakut të Himarës.

Kandidati i “Bashkë i Fitojmë” ndodhet në qeli pasi u arrestua 2 ditë para zgjedhjeve vendore të 14 Majit për blerje votash.

Ai arriti të fitojë shumicën e votave përballë rivalit të tij socialist Jorgo Goro.

Fredi Beleri doli para GJKKO-së të hënën dhe togat e zeza dhanë masën e sigurisë “arrest me burg” ndaj tij.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re