Home SHQIPERIA Fshehu në atlete drogën që t’ia çonte djalit në burg/ Policia arreston 58 vjeçarin

Fshehu në atlete drogën që t’ia çonte djalit në burg/ Policia arreston 58 vjeçarin

0
Fshehu në atlete drogën që t’ia çonte djalit në burg/ Policia arreston 58 vjeçarin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një 53 vjeçar me iniciale G.G është arrestuar nga policia, pasi tentoi të fuste drogë në burgun e Fushë-Krujës, aty ku djali i tij po vuan dënimin.

 

Sipas një njoftimi, bëhet me dije se 53 vjeçari shkoi për të takuar djalin, ndërsa në atlete kishte fshehur 1.08 gram lëndë narkotike.

 

“Njësia operacionale e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në IEVP e Fushë-Krujës, arrestoi në flagrancë shtetasin G.G të datëlindjes 19.02.1969 lindur në Mat dhe banues në Tiranë.

 

Këtij shtetasi, i cili ishte paraqitur për të takuar djalin që vuan dënimin, gjatë kontrollit të vizitorëve familjarë,  ju gjetën një palë atlete “NIKE”, ku në atleten e djathtë, poshtë shollës u gjetën tre paketime me lëndë të butë, mbështjellë në formë rrethore me celefon, i djegur në majë, me peshë 1.08 gram, dyshuar lëndë narkotike.

 

Menjëherë nga SHKKB dhe Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve u kryen veprimet e para proceduriale, dhe provat e grumbulluara i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë”, thuhet në njoftim.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë