Skip to content

Ftesë izraelite për vendet arabe: Bashkë kundër Iranit!

  • 15/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vendet izraelite dhe arabe që ndajnë shqetësime për Iranin duhet të krijojnë një forcë të përbashkët nën kujdesin e SHBA-së, tha ministri izraelit i Mbrojtjes Benny Gantz përpara një vizite të presidentit amerikan Joe Biden në korrik. Nuk ka gjasa që programi bërthamor iranian nga viti 2015, i cili u negociua në Vjenë, të jetë […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë