Home SHQIPERIA Fundjavë jo e favorshme; mot me shi dhe stuhi në disa zona

Fundjavë jo e favorshme; mot me shi dhe stuhi në disa zona

0
Fundjavë jo e favorshme; mot me shi dhe stuhi në disa zona

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në vend do të ndikojë paqendrueshmëria të shtunën e deri në mëngjesin e së dielës.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe alternime të herëpashershme kthjellimesh.

Prej mesditës së ditës së diel orë me diell.

Përgjatë ditës së shtunë reshje shiu të përkohshme me intensitet të ulët e në formën e shtrëngatave lokale në veriperëndim e perëndim.

Në orët e pasdites e deri në mëngjesin e së dielës në jug e pjesërisht në qendër reshje shiu e rrebeshe.

Era do të fryjë juglindje dhe verilindje. Gradualisht të dielën do të kthejë nga veriperëndimi mesatare e përkohësisht e vrullshme në bregdet.

Valëzimi në dete do te jete i forcës 2 dhe 3 ballë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë