Sot rreth orës 15:00 është fundosur një veturë në Liqenin e Badovcit. Brenda saj gjendej një fëmijë i moshës 5-vjeçare.

Falë intervenimit të shpejtë nga Shoqata e Peshkatarëve “Krapi”, është ndaluar më e keqja. Mrekullisht është arritur të shpëtohet fëmija i cili po flinte brenda veturës.

Lidhur me rastin, për Indeksonline kanë folur kryetari i kësaj shoqate, Ali Vitia dhe shefi i rojeve të “Krapit” Milaim Vitia.

“Ne kemi qenë aty, fëmija ka qenë brenda në veturë duke fjet. Kemi arrit menjëherë me shpëtu. Familjen e kishte afër, por vetura u fundos shpejt. Ne ishim aty”
, pohuan të njëjtit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re