Një këmbësor është aksidentuar për vdekje. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në superstradën Lezhë-Milot, pranë kryqëzimit të Ishull Lezhë.

Sipas informacioneve të para, bëhet e ditur një se furgon mallrash ka përplasur për vdekje këmbësorin, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur.

Po ashtu, mësohet se policia ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e mjetit që shkaktoi aksidentin.

Ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Lezhë/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Lezhë-Milot ,në Ishull Lezhë,në afërsi të një karburanti mjeti me drejtues B.Gj.,ka aksidentuar një këmbësor ,ende i paidentifikuar, i cili për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor ndodhët në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

loading...