Gazeta TemA ka publikuar këtë të martë një video, në të cilën shihet presidenti i vendit duke ngrënë e pirë me disa persona, ndërsa ka nisur fushatën për LSI-në.

Një prej personave që ka qenë në tavolinë, është Alban Rexha.

Ish-futbollist dhe ultras i Tiranës, ai është arrestuar disa herë nga policia.

Nuk e dimë nëse dreka e kësaj të marte, ka si qëllim dekorimin e Rexhës nga presidenti Meta, meqë ky i fundit ka qenë ish-futbollist.

(TemA)