Chella Philips po kujdeset për afro njëqind qen gjatë uraganit Dorian në Shtetet e Bashkuara, sipas LADBible.

Ajo, banore e New Providence Island dhe aktiviste e The Voiceless Dogs of Nassau, futi në shtëpinë e saj fiks 97 qen rrugësh.

Në Facebook, ajo postoi foto të qenve që kishte futur aty ku banon vetë dhe shkroi:

“Ka 97 qen në shtëpinë time për momentin. Ata e respektojnë shtratin tim. Askush nuk guxoi të ngjitej mbi të”.

Ajo tregoi se ishulli ku ai jeton nuk është prekur nga stuhia në masën që po prek pjesët e tjera të Shteteve të Bashkuara. Ajo beson se do të duhet një kohë e gjatë që ishulli të shërohet nga efektet e stuhisë.

Siç tha ajo, ka një numër të madh të qenve endacakë në ishujt e tjerë që askujt nuk i interesojnë, dhe vetëm Zoti mund t’i mbrojë ata.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re