Skip to content

Gara në Partinë Demokratike/ Berisha mbërrin në Fier, demokratët e presin me ovacione dhe flamujt e PD-së: Zero tolerancë ndaj prekjes së votës!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-kryeministri Sali Berisha është ndalur pasditen e së shtunës për të zhvilluar fushatë me demokratët e Fierit.

Ky takim elektoral vjen në kuadër të garës që po zhvillohet brenda Partisë Demokratike për kreun e kësaj force politike. Siç shihet dhe nga pamjet e mësipërme, eskorta e ish-kryeministrit e rrethuar nga makina me flamujt e PD-së ka mbërritur në vendin është planifikuar takimi.

“Opozita e vërtetë bazohet në votën e lirë kurse Lulzim Basha shkelmoi statutin e PD-së. Vendi kjaloi një moment kritik të pluralizmit por sot dalim përpara shqiptarëve si opozitë e vërtetë. Liria parimi bazë i demokracisë, dua t’u premtoj zero tolerancë ndaj prekjes së votës. Mbrojmë interesat e qytetarëve”, tha Berisha në fillim të fjalës së tij.

Pasi zbriti nga makina Berisha mes ovacionesh pritet nga Luan Baci i cili është i rrethuar nga demokratët. Rivali i tij për kreun e PD-së, Ibsen Elezi zhvilloi një takim mëngjesin e sotëm në qytetin e Kukësit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë