Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Bledi Çuçi ka folur pas seancës ë sotme plenare.

 

Për gazetarët ai ka thënë se për të mirën e shqiptarëve janë gati të ulen dhe të dialogojnë me opozitën edhe pse kjo e fundit ka vendosur që të bojkotjë punën e mazhorancës.

 

Çuçi: Ne kemi propozuar disa ndyshime në rregulloren e Kuvendit dhe kemi marrë në shqtrtim disa regullore të vendeve të BE-së. opozita është e mirëseardhur. Kemi shumë forume ku jemi bashkë. Ne jemi gati të dialogojmë për të mirën e shqiptarëve, për gjëra që i shërbejnë shqiptarëve. Nuk jemi ne që ndezim flakadanë, nuk jemi ne që bojkotojmë mbledhjet. Duhet që ata të ulin flakadanët dhe të flasim.

 

A mund të kemi Reformë Zgjedhore në këtë situatë?

 

Çuçi: Gjithmonë lidhet e, konsensusin. Nuk mudn t’i marrim me dhunë dhe t’i ulim në tavolinë. Kriza që ka ndodhur në PD është shumë e thellë. Nuk jemi ne shkakatarët e kësaj rize, por mos prisni që PS të jetë instrumenti që do zgjidhë këtë krizë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re