Gazetari Adriatik Doçi shkruan se SPAK ka sekuestruar disa pasuri të Ilir Metës, që i ka pasur në emër të personave të tjerë, subjekte të OFL-së.

Por ai ndërkohë flet më siguri për një skandal tjetër të Metës, atë të shitjes së pasaportave.

Sipas tij, Meta ka marrë qindra mijëra euro për shitjen e nënshetësive.

“Dyshohet se SPAK ka sekuestruar disa pasuri të Ilir Metës, të kaluara në emër të subjekteve të OFL.

loading...

Por, ajo që mund të pohoj me siguri të plotë është se Meta është përfshirë në një skandal të rëndë dhe të shtrirë në kohë, me dhënien e nështetësisë me kokën e tij, qindra të huajve, duke shmangur çdo verifikim dhe procedurat ligjore.

Më e pakta po krijon batalione për të kompesuar votuesit që kanë braktisur partinë e tij, por nuk përjashtohet mundësia e pagesave deri në 500 mijë euro për një nënshtetësi.

Aty ku ka një paligjshmëri fshihet diçka. Ilir Meta nuk e shkel ligjin për snobizëm.

Besojeni kur thotë se ka idhull Vojo Kushin, por mos harroni fjalimin e tij për nder të Klement Balilit”, shkruan gazetari.

loading...