Shkelzen Berisha dhe Aldo Bumci do te deshmojne ne dosjen “Gerdeci”.

 

Ky eshte vendimi i Gjykates se Posacme, e cila i eshte pergjigjur pozitivisht kerkeses se Prokurorise per te therritur si deshmitare ne kete proces te rendesishem, djalin e ish-kryeministrit Berisha si dhe ish-ministrin Bumci.

 

Nga ana tjeter Ardian Visha, avokat i te pandehurit Fatmir Mediu kerkoi qe te therriten si deshmitare te gjithe subjektet, pra edhe emrat qe kerkoi pala mbrojtese.

 

“Kemi kerkuar riekspertim, por gjykata nuk dha pergjigje”, u shpreh Visha per mediat ne dalje nga Gjykata.

 

Vijon…

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re