Home SHQIPERIA Gjashtë bashki pa kryetarë, Meta fton për konsultim partitë

Gjashtë bashki pa kryetarë, Meta fton për konsultim partitë

0
Gjashtë bashki pa kryetarë, Meta fton për konsultim partitë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti Ilir Meta i ka bërë një ftesë publike partive parlamentare që të marrin pjesë në një konsultim, teksa 6 bashki janë në pritje për të zhvilluar zgjedhje të pjesshme lokale.

 

Në këtë takim konsultiv, palët duhet të vendosin së bashku mbi datën e mbajtjes së këtyre zgjedhjeve.

 

Kujtojmë se presidenti Meta ka deklaruar se pa kryetarë janë 6 bashki, konkretisht Vora, Dibra, Shkodra, Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi. Ndërkohë që KQZ thotë se nuk ka asnjë informacion se Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi janë pa kryetarë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë