Mariela Shkurta është gazetarja e pranishme në konferencën e jashtëzakonshme që mbajti ditën e sotme ish-Kryeministri Sali Berisha një ditë pasi DASH e shpalli non-grata.

Shkurta, e cila qëndroi gjatë gjithë kohës në krah të Berishës, ishte përzgjedhur si moderatorja e konferencës së mbajtur ditën e sotme.

Ndër të tjera në këtë konferencë, ish-Kryeministri Berisha deklaroi se vendimi i DASH i ka cënuar rëndë dinjitetin e tij dhe prandaj ka vendosur të padisë në Francë Sekretarin Antony Blinken.

Berisha gjithashtu u shpreh gjatë konferencës se ka qenë i pari që ka kundërshtuar ndarjen e Kosovës, duke e quajtur këtë një ide të projektuar nga fondacioni Soros në Beograd.

Ish-Kryeministri theksoi po ashtu se beteja e tij është personale dhe nuk ka lidhje me grupin parlamentar të Partisë Demokratike.

(E.H/Faxweb.al)

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re