Skip to content

Gjekmarkaj bën identikitin e presidentit të ri: Ja dy kriteret që duhet të plotësojë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka reaguar një ditë para raundit të parë të votimit të kandidatit për president.

 

Në një postim në Tëitter, Gjekmarkaj thekson se presidenti i ri duhet të plotësojë dy kritere, orientim dhe formim euroatlantik dhe figurë politike që mbështet luftën kundër pandëshkueshmërisë.

 

“Presidenti i ardhshem në situaten ku ndodhemi duhet të plotesojë kryesisht e para sëgjithash dy kritere 1) Qartazi me orjentim dhe formim eurotalantik 2) Një figurë politike që mbeshtet luften kunder pandeshkueshmerisë! Të tjerat kritere janë folklor.”, shkruan Gjekmarkaj.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë