Home SHQIPERIA Gjen çantën me 115 mije euro, e dorëzon në polici

Gjen çantën me 115 mije euro, e dorëzon në polici

0

Një familje shqiptare ka gjetur një sasi të madhe parash, prej 115 euro dhe i ka dorëzuar në policinë e Vlorës. Çanta me shumen e madhe u gjet ne zonën e Llogorasë.

 

Policia mori fillimisht nje telefonate ku behej me dije se në Llogora ishte harruar një çantë me vlera monetare nga dy ukrainas.

 

Uniformat blu pasi kane marre çantën kane sekuestruar shumën prej 115 mije euro. Mësohet se dy shtetasit ukrainas jane proceduar penalisht për mosdeklarim të ardhurash në pikën e kalimit kufitar.