Për të nëntën natë radhazi “Gjeniu i Vogël” vijon te mbajë publikun përpara ekranit të Vizion Plus.

 

Mbrëmja e të martës dhuroi sërish emocione të veçanta por edhe plot risi.

 

FEMIJET KONKURENTE

 

1-“ I ndjeva shumë mirë dhe e ndjeva shumë dhe këngën. Nuk mendoj se dhash maksimumin pasi mund të kisha dhënë dhe me shumë.”

 

2-“Shkoi shumë bukur, mua më pëlqeu shumë dhe interpretimi im po dhe gjykimi i jurisë, dhe gjithashtu këtë këngë e përzgjodha pasi më pëlqejnë shumë këngët turke.”

 

3-“Kisha pak emocione ngaqë kisha një këngë në një zhaner tjetër .”

 

4-“Si cdo artist në thonjeza mendon se cdo gjë doli shumë mirë ndaj dhe unë mendoj se dhash më të mirën.”

 

 

Ndonëse gara po bëhet më e fortë, fëmijët interpretuan sërish para jurisë disa prej këngëve më të njohura të repertorit shqiptar dhe të huaj. Pas çdo performance konkurrentët u njohën me komentet dhe vlerësimet.

 

FEMIJËT

 

1-“Ishin komente shumë mira dhe une u ndjeva shumë mirë me komentet që me dhanë.”

 

2-“Performanca mendoj se ishte ok, por pati dhe një debat nga juria pasi Adi më tha që nuk e ndjeu shumë këngën ndërsa anetarët e tjerë ishin në kundërshti, por mendoj se ishte gjëja e duhur që bënë pasi e dua shumë faktin që më flasin drejt.”

 

Në këtë puntatë interpretuan 19 fëmijë, nga të cilët 17 prej tyre u zgjodhën për të vijuar konkurrimin, ndërsa dy vajzat Sajana dhe Grejs kaluan në përballje të drejtpërdrejtë.

 

Nga kjo sfidë kaloi për në fazën tjetër Sajana.

 

FEMIJET

 

“U ndjeva shumë mirë dhe kënga ishte e përshtatshme për mua, ndërda gjykimet s’mu dukën shumë të drejta por ky është mendimi i tyre dhe i respektoj.”

 

Për të mos humbur emocionet që spektakli i talenteve gjeniu ju lë sërish takim të martën e ardhshme në orën 21.00.

 

“GJENIU” DHURON EMOCIONE TE FORTA

18 FEMIJE VIJOJNE RRUGETIMIN DREJT FINALES

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re