10 milione euro eshte ndihma qe Gjermania i premton Shqiperise ne perballjen me pasojat e pandemise se koronavirusit.

Nidhma e premtuar nga berlini ka si objektiv lehtesimin e krizes sociale dhe ekonomike per shkak te Covid 19.

Angazhimi i qeverise gjermane iu komunikua ministres se financave dhe ekonimise, anila denaj, ne nje takim qe kjo e fundit pati me ambasadorin gjerman ne Tirane.

Diplomati thkesoi se vendi i tij do ti qendroje prane partnereve shqiptare ne kete perballje me virusin vdekjeprures.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re