Skip to content

Gjermania: Të hapen menjëherë menjëherë negociatat me Shqipërinë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Ne mirëpresim rekomandimin e Komisionit për Ukrainën dhe Moldavinë, ky është një moment historik dhe të gjithë duhet të pyesin veten se çfarë do të ndodhë nëse marrim vendime të gabuara: Evropa gjithmonë rritet në kohë të vështira dhe ne jemi gjithashtu në favor të dërgimit të një mesazhi për Ballkanin Perëndimor duke hapur menjëherë negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”.

 

Deklarata u be nga ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Barbock, teksa mberriti në Këshillin e Punëve të Jashtme në Luksemburg. 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë