Skip to content

GJKKO lë sërish në burg Enkeleda Hoxhën, nuk i shuhet masa e sigurisë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjykata e Posaçme rrezon kërkesën e avokatëve mbrojtës për shuarjen e masës së sigurisë dhe lirimin nga burgu të ish gjyqtares Enkeleda Hoxha e dënuar me dy vite burg për korrupsion.

Togat e zeza kanë rrezuar kërkesën e mbrojtjes me argumentin se nuk nuk kishte pëbushur afatin e burgut. Vetë gjyqtarja nga ana tjetër pretendoi se afatet janë plotësuar, duke llogaritur kohën që ajo ka qendruar në paraburgim.

Vijon…

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë