Skip to content

GJKKO pranon gjykim të shkurtuar për ish-kryebashkiakun Fatos Tushe

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka pranuar gjykimin e shkurtuar ndaj ish-kryebashkiakut socialist Fatos Tushe, i arrestuar me urdhër të SPAK për shpërdorim detyre.

 

Mësohet se GJKKO ka veçuar çështjen për Bujar Muratin dhe Natasha Myrtaj te cilët nuk kanë kërkuar gjykim të shkurtuar.

 

Ish-kryebashkiaku i arrestuar për abuzimin tenderin me vlerë 24 milionë lekë për rehabilitimin e një kanali vaditës ka kërkuar më herët nga Gjykata e Lartë pavlefshmërinë e përgjimeve të kryera nga SPAK.

 

Tushe u arrestua me 6 korrik bashkë me ish-vartësit e tij për akuzën shpërdorimit të detyrës dhe do të vijojë të qëndrojë në burg pasi Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka rrëzuar për të katërtën herë kërkesën e tij për liri.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë