Ish-kryeministri Sali Berisha u pyet sot gjatë konferencës për mediat mbi vendimin e GJKKO për të sekuestruar pasuritë e deputetit të PD, Kasem Mahmutaj.

Berisha tha se kjo erdhi fill pas Kuvendit të PD, në një ditë pishimi ndërsa shtoi se do ndjekin me vëmendje cdo zhvillim.

Ai nuk la pa sulmuar edhe SPAK-un.

Berisha: Kam dëgjuar lajmin aq sa keni dëgjuar edhe ju. Nuk kam asnjë por e ndjekim me vëmendje zhvillimin.

Ajo që thoni ju është e vërtetë, që bëhet fiks fill pas Kuvendit dhe në një ditë pushimi.

Por duke qenë i qartë se SKAP është i partisë, ne do ndjekim me vëmendje cdo zhvillim, natyrisht jemi për zbatimin e ligjit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb