Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga oborri i Teatrit Kombëtar ka folur për koronavirusin dhe për mendimin e saj për kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

Në një prononcim për Report Tv, Kryemadhi u shpreh se në vitin 2017 mendonte se Veliaj kishte bërë një punë të mirë, ndërsa tani nuk i qëndronte të njëjtin opinion. Gjithashtu ish-deputetja nuk e ka kursyer edhe ironinë ndaj moderatores Anduena Ndreu.

Pjesë nga prononcimi:

Pyetje: A mendoni njësoj për Velajn, ka 80% votëbesimin tim?

Kryemadhi: E kam thënë në studion e Sokol Ballës në nëntor të 2017. I qëndroj atë që kam thënë asaj kohë. Gjithë ato punë të mira, ishin të bëra me votën e Këshilltarëve të LSI-së, pa ta do e kishte të pamundur. Pas 30 qershorit, nuk ka bërë asnjë punë tjerër por bën sikur punon. E kam respektuar deri në momentin që tha nuk do të jap asnjë leje kulle.

Pyetje: Teatri sipas procedurave mund të kërkojë 6 muaj të prishet, aty do rrini?

Kryemadhi: Ke hall ti që lodhem unë. Nuk lodhem unë se me ajër të freskët këtu.

Pyetje: Keni frikë se mos gjobiteni si Basha?

Kryemadhi: Unë nuk e njoh shtetin e Edi Ramës dhe asnjë vendim të parlamentit. Nuk kam ndërmend të mbush arkën bosh të Edi Ramës me para.