Gjykata Penale e Tiranës ka lënë në fuqi masën e pezullimit të ushtrimit të detyrës për Kreun e FSHF, Armand Duka. Kjo vlen edhe për Sekretarin e FSHF, Ilir Shulku dhe zyrtarin tjetër Haçi.

 

Me vendim të gjyqtarit Artan Gjermeni, të tre zyrtarët do jenë të pezulluar deri në fund të hetimeve, kërkesë e bëre edhe nga organi i akuzës.

 

Pala mbrojtëse e quajti të paligjshëm vendimin e pezullimit përmes argumentit të përfshirjes se politikës në sport.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re