Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orën mëngjesin e sotëm në një filial banke në zonën e Eksarkisë.

Persona ende të paidentifikuar rreth orës 03:00 të mëngjesit kanë vënë lëndë plasëse eksploziv në hyrje të filialit, në kryqëzimin e rrugës Alexandra dhe Mavromichali.

Plani i tyre për të shpërthyer hyrjen e bankës e për tu futur brenda ka dështuar pasi hyrja ka shpërthyer në flakë dhe policia ka mbërritur në vendngjarje, raporton Protothem.gr.

Ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe për kapjen e autorëve.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb