Një argjendari është vjedhur mengjesin e kesaj te shtune në qëndër të qytetit të Korcës.

Bëhet e ditur se argjendaria e grabitur ndodhet në zonën e pedonales rreth ores 03:00.

Nuk dihet ende shuma e parave apo bizhuterite që janë marrë në këtë dyqan.

Policia ka pasur pak veshtiresi per hyrjen brenda argjendarise per shkak se dera ishte demtuar pas grabitjes.

Oficeret kane sekuestruar kamerat e sigurise se dyqanit dhe bizneseve te shumte perreth per te pasur sa me shume elemente te nevojshem per zbardhjen e ngjarjes.