Grabitet në orët e para të mëngjesit të sotëm një argjendari në qendër të qytetit Korçës. Argjendari e grabitur ndodhet tek pedonalja e qytetit.

Ende nuk dihet shuma e parave dhe e bizhuterive të vjedhura. Policia po punon për identifikimin e autorëve të ngjarjes dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Vijon…