Grabitet nje banese ne Memaliaj. Mengjesin e sotem eshte grabitur banesa e Luan Goxhajt ne qytetin e Memaliajt.

Grabitja eshte kryer ne oret e para te mengjesit ne lagjen Nr.5 nderkohe qe policia eshte njoftuar nga komshinjte te cilet pikasen deren e shqyer te pasi te zotet e baneses nuk ndodheshin ne momentin e grabitjes. Nuk dihet vlera e te hollave qe jane grabitur pasi policia po analizon situaten.

Pronari i baneses eshte biznesmen dhe kjo ka qene arsyeja e grabitjes nga keqberesit. Keta te fundit ngelen mister per momentin. Policia vijon punen per zbardhjen e autoreve dhe ngjarjes.

/faxweb

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png