Home BOTA Gratë mohon përgjegjësinë për vrasjen e Kim Jong-nam

Gratë mohon përgjegjësinë për vrasjen e Kim Jong-nam

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gratë u thanë avokatëve të tyre se nuk e kanë ditur se po merrnin pjesë në një sulm vdekjeprurës, shkruan Al Jazeera, .
Dy gra, të akuzuar për vrasjen e gjysëm vëllait të udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong-do, u deklaruan jo fajtorë në fillim të procesit të vrasjes përpara gjykatës malajziane.

Aisyah (25) dhe Doan Thi Hunog (28) nga Vietnami akuzohen për vrasjen e Kim Jong duke përdorur agjentin nervor vdekjeprurës VX dhe duke e goditur atë në fytyrën e Kim. Ky agjent i OKB-së përshkruan si një armë të shkatërrimit në masë.
Të dy gratë mbanin xhaketa mbrojtëse kur hynë në gjykatën malajziane. Nëse ata do të ishin dënuar, ata do të ballafaqohen me dënimin me vdekje.
Avokatët mbrojtës thanë se kriminelët e vërtetë kishin ikur nga Malajzia dhe do të provonin se gratë ishin të pafajshme./

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë