Në Detin Egje është gjetur rrënoja e nëndetëses britanike H.M.S Triumph, e cila u zhduk në mënyrë misterioze gjatë një misioni në Greqi në vitin 1942, gjatë Luftës së Dytë Botërore, njoftoi të mërkurën agjencia greke e lajmeve ANA. Ajo u pa “në një thellësi prej 203 m në detin Egje” dhe “disa dhjetëra kilometra […]

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re