Një 18 vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e të martës në Greqi.

 

Ngjarja ka ndodhur në Kavalla ndërsa identiteti I 18 vjeçarit shqiptar ende nuk është bërë i ditur nga autoritetet greke.

 

Sipas policisë greke I riu shqiptar ka marrë dy plumba, të cilët si pasojë I shkaktuan vdekjen.

 

Ai u qëllua pas shpine ndërsa mësohet se ka qene dhe futbollist i një ekipi grek.

 

LIKE FAQES NE FACEBOOK PER LAJME TE NGJASHME