Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma thotë se degradimi i sistemit shëndetësor në këto tetë vite është përgjegjësi e drejtpërdrejtë e Kryeministrit Edi Rama.

Teksa ka shpërndarë një video, për të shprehur revoltën e familjes që humbi babanë në kushtet spitalore, Duma shkruan se Rama me këtë kryeministër kemi ngecur në vend.

Postimi i plotë i Dumës:

Po e shpërndaj sot këtë video për të ndarë dhimbjen dhe revoltën me familjen që humbi babanë në kushte të vështira spitalore.

Ndaj dhimbjen dhe revoltën edhe me qindra e mijëra qytetarë të tjerë shqiptarë që ndihen po kaq të braktisur nga qeveria e Edi Ramës, po kaq të indinjuar dhe të dëshpëruar për humbjen e të afërmve nga pamundësia për të marrë shërbimin e duhur në spitale.

Degradimi i sistemit shëndetësor në këto 8 vjet është vetëm përgjegjësi e tij. Përpara shëndetit të njerëzve, ai vuri koncesionet, me të cilët mbushin xhepat. Me këtë kryeministër kemi ngecur në vend.

Është koha ta ndryshojmë në 25 prill këtë realitet!