Gripi, disa viruse në qarkullim/ Është gjetur edhe virusi i grupit që prek mushkëritë e fëmijëve

virozat-696x392.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Bashkë me Covidin dhe virozave, në Shqipëri tanimë po qarkullon edhe virusi i gripit. Në laboratorin e ISHP është izoluar virusi AH1N1.

Por për shkak të testimeve për gjurmim është kapur edhe virusi respirator sinsicial, i cili është i rrezikshëm për fëmijët e vegjël pasi ka të njëjtën klinikë si Covid.

Por cfarë ndodh kur disa viruse qarkullojnë njëkohësisht?

Bino bën thirrje për respektim të masave pasi maska, distanca fizike dhe vaksina na mbajnë larg viruseve.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë