Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Sulzotaj në Divjakë ku një banesë është përfshirë nga flakët.

Sipas burimeve policore, ka qenë gruaja e cila vuan nga probleme të shëndetit mendor që i ka vënë flakën dhmoës së gjumit.

Për pasojë ajo ka mbetur e plagosur dhe është nisur drejt spitalit për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi:

Divjakë/Informacion paraprak

Sot rreth orës 11:45, në fshatin Sulzotaj, Divjakë, në banesën e shtetasit Sh. H., ka rënë zjarr, ku si pasojë ka marë djegie të lehta shtetasja R. H., 46 vjeçe, e cila po mjekohet në spitalin e Lushnjës.

Nga hetimet paraprake, dyshohet se 46-vjeçarje, e cila vuan nga probleme të shëndetit mendor, i ka vënë flakën dhomës së gjumit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarje

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re