Ish-deputeti Klevis Balliu mbreme në “Opinion” tha se nuk është i ligjshëm procesi i ngritjes së komisionit hetimor për shkarkimin e Ilir Metës, pasi nuk lejohet 4 muaj para formimit të qeverisë së re.

Lidhur me deklaratat e Kreut të Shtetit i cili tha se “në 25 prill secili të mprehi sëpatat dhe sfurqet dhe të dalë të mbrojë votën e popullit”, Balliu tha se ai nuk është i shqetësuar për këto deklarata, por për faktin se nuk po sheh asnjë sëpatë dhe asnjë sfurk.

Klevis Balliu: Është ngritur një komision hetimor, po ngrihet me një fjalë. Është jashtë ligjit, sepse ligji e thotë se nuk ngrhet asnjë komision hetimor 4 muaj para formimit të parlamentit të ri.

Është e bardha në të zezë. Pse do të shkarkohet Meta? Se bëri thirrje me sfurqet?

Unë në fakt jam i shqetësuar që s’po shoh sfurqet, është e çuditshme se vjedh votat Rama dhe të japë dorëheqjen Basha. të vjedhë votat Rama dhe të themi të shkarkohet Meta.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re