Mekanizmi për Gjykatat Penale Ndërkombëtare (MICT) në Hagë të Holandës dënoi të mërkurën Shefin e Sigurimit të Shtetit të Serbisë, Jovica Stanishiç dhe zëvendësin e tij, Franko Simatoviç, me nga 12 vjet heqje lirie për secilin.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re