Skip to content

Hajdutët grabisin shtëpinë e Vaçe Zelës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Shtëpia e këngëtares së madhe shqiptare Vaçe Zela, ka rënë pre e grabitësve.

Ngjarja ka ndodhur fundjavën që lamë pas, ndërsa autorët kanë marrë disa sende me vlerë e bizhuteri.

Në shtëpinë e këngëtares së ndjerë nuk jetonte njeri dhe ishte motra e Zelës e cila kujdesej për banesën.

Në fundjavë ajo ka shkuar për të parë shtëpinë, atje dhe ku ka konstatuar se banesa është vjedhur.

“Rreth orës 19:45 shkova në shtëpi si përherë dhe vura re se dera nuk ishte e kyçur, por u hap menjëherë sapo e preka. Hyra brenda dhe pashë rrëmujë, rrobat i kishin hedhur përtokë, ndaj menjëherë njoftova fqinjën në katin sipër që lajmëroi policinë”, – ka thënë motra e këngëtares, siç përcolli gazetasi.

Kujtojmë se këngëtarja e madhe shqiptare ndërroi jetë në vitin 2014 në moshën 75 vjeçare. Prej kohësh Vaçe Zela jetonte në Bazel të Zvicrës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë