Home BOTA Hakeri vjedh 30 GB të dhëna konfidenciale ushtarake australiane

Hakeri vjedh 30 GB të dhëna konfidenciale ushtarake australiane

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Bëhet e ditur se 30 gigabajt (GB) të dhëna konfidenciale që u përkisnin avionëve luftarak dhe anijeve detare të Australisë janë vjedhur nga një haker i njohur me emrin e koduar “Alf”.
Sipas lajmit në institucionin publikues australian (ABC) 30 GB të dhëna konfidenciale që u përkisnin avionëve vëshgues dhe luftarakë F-35 si dhe anijeve të flotës detare australiane janë vjedhur nga një haker që ka përdorur emrin e koduar “Alf” i cili është një karakter në serialin televiziv “Home and Away” që ndiqet në vend.aaPrevious article Real Madrid, me portier të ri

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë