Home SHQIPERIA “Halli na bëri të dalim në shesh”/ I moshuari thirrje kryeministrit: Reago se je gabim!

“Halli na bëri të dalim në shesh”/ I moshuari thirrje kryeministrit: Reago se je gabim!

0
“Halli na bëri të dalim në shesh”/ I moshuari thirrje kryeministrit: Reago se je gabim!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Qytetarë të shumtë ndodhen në sot para kryeministrisë për te protestuar kundër rritjes së çmimeve.

 

Pjesë e protestës ishte edhe një i moshuar i cili i bëri thirrje kryeministrit të reflektoje dhe reagojë se është gabim.

 

“Halli na ka nxjeerrë këtu, qeveria na ka nxjerrë këtu, nuk na la rehat në shtëpi. Ky popull është shumë i varfër dhe e keni cuar aty ky nuk mban me.Hajde këtu se je biri jonë, hiqi policët, ne jemi popull nuk prekim askënd. Dua të them reago se je gabim. Kriminelët që ke ty më kanë zvarrit disa herë. “

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë