Kreu i qeveriseEdi Rama ka njoftuar se aeroporti i ri në Kukës i cili do të hapet së shpejti do të quhet aeroporti Ndërkombëtar Zayed – Flatrat e Veriut.

Kështu ka bërë me dije kryeminstri Edi Rama  teksa ka publikuar një video nga aeroporti i cili mendohet të hapet brenda këtyre ditëve.

“Aeroporti i Kukësit për pak ditë do të hapë dyert për uljen e parë të Air Albania-s me çunat e Kukësit që do vijnë nga Londra të seleksionuar në bazë të numrit të sharjeve dhe të përqeshjeve që më kanë bërë mua kur thoja që do bëjmë Aeroport në Kukës”, është shprehur më herët Rama.


Previous articleAeroporti i Rinasit, ja kur nisin fluturimet