“Hapni librat dhe mbyllni këmbët”: kush e tha e kujt ja tha?

phophi_ramathuba_ministrica.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministrja e Shëndetësisë i Afrikës së Jugut, Phophi Ramathuba është vënë nën kritika pas një vizite në një shkollë të mesme lokale. Arsyeja për të vizituar shkollën Gwenane ishte për të ulur shkallën e shtatzënisë së vajzave adoleshente. Mirëpo, mesa duket ministrja nuk është shprehur me mjeshtëri. “Dhe unë u them vajzave: hapni librat dhe […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë