Harrohen pas telenovelave dhe lënë gjellën në zjarr, merr flakë shtëpia në Berat, si arriti të shpëtonte mrekullisht e gjithë familja (VIDEO)

merry.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një zjarr i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në një banesë në zonën e ish/merkatos në lagjen “13 Shtatori” në Berat.

Mësohet se shtëpia e A.P. u përfshi nga flakët,pas shpërthimit të një bombule të vogël gazi.

Çifti kishte vendosur gjellën në zjarr por ishin harruar pas televizorit duke parë telenovela. Pas djegies sê tenxheres ka shpërthyer edhe bambula e gazit, që fatmirësisht nuk ka qënë e mbushur plotësisht. Pas konstatimit të rënies së zjarrit,kryefamiljari ka dalë jashtë banesës me gruan dhe ka njoftuar zjarrëfikësen.

Në vendngjarje kanë shkuar efektivê të shumtë zjarrëfikësish, të cilët kanë mundur të lokalizojnë shpejt flakët dhe të kryejnë shuarjen e zjarrit.

Pavarësisht shuarjes së zjarrit në një kohë të shkurtër pjesa më e madhe e banesës është shkrumbuar por fatmirësisht çifti nuk mori asnjë lëndim./(E.D/faxweb.al)

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë