Skip to content

Harry dhe Meghan ‘ulin armët’/ Nisen drejt Skocisë të shqetësuar për Mbretëreshën

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Princi Harry dhe Meghan Markle janë nisur me ngut drejt Skocisë pas lajmit për përkeqësimin shëndetësor të Mbretëreshës Elizabet.

 

Çifti kanë lënë pas inatet dhe do t’i bashkohet pjesës tjetër të familjes për t’i qëndruar afër Mbretëreshës në momentet e saj jo të mira.

 

Pranë saj tashmë kanë shkuar të gjitha anëtarët e afërt të familjes mbretërore.

 

96-vjeçarja është vënë nën mbikqyrje intensive pas shqetësimit që kanë shprehur mjekët e saj mëngjesin e kësaj të enjte.

 

Lajmin e bëri të ditur Pallati Mbretëror ndërsa edhe kryeministrja e sapozgjedhur, Liz Truss ka shprehur shqetësimin e saj për shëndtin e Mbrertëreshës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë